EBA Kurs Başvuruları Başlıyor

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için geliştirilen EBA kurs programları için başvurular başlıyor. Öğrenciler bu kurslar sayesinde hem ücretsiz hem de herhangi bir kuruma bağlı olmadan dersleri ile ilgili destekleri alabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürürlüğe koyduğu bu hizmet, öğrencilere üç ayrı dönemde uygulanmaktadır. Okulların ilk döneminden başlayarak, ikinci dönem ve yaz tatillerinde de devam edecek bu kurslar için başvurular internet ortamından gerçekleştirilecek.

Türkiye’de bulunan eğitim sistemine en büyük faydayı sağlayacağı iddia edilen bu kurslar, hem öğrenciler hem de veliler açısından büyük önem arz etmektedir. Çocukları için her zaman en iyiyi isteyen veliler, Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde verilen bu kurslara tamamen güvenmektedir. Öğrencilerin okul dışında en verimli bir şekilde kurs imkanlarından faydalanması adına geliştirien EBA kurslarıi çocukların hem derslerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyor, hem de lise ve üniversiteye giden zorlu yollar için derslere temel oluşturmaktadır.

Başvurular 22 Eylül’de Başlıyor

EBA kurslarına başvuruda bulunacak olan öğrencilerin, kayıtlarını yarından itibaren yapmaları gerekiyor. 22 Eylül tarihinde başlayacak başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek. İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında bulunan öğrencilerin faydalanacağı bu kurslarda, dersler ile eşdeğer biçimde ilerlenecek. Her iki eğitim öğretim dönemini de kapsayan bu kurslar, öğrencilerin yaz tatilinde de faydalanmasını sağlıyor. Bu kurslar sayesinde öğrenciler sadece tatil yapmayacak, tatilleri boyunca mevcut bilgilerini tazeleyecek ve yeni yıla da en iyi şekilde hazırlanacak.