Home / Güncel Haberler / Açığa Alınan Kamu Personeline İtiraz Hakkı

Açığa Alınan Kamu Personeline İtiraz Hakkı

Bilindiği üzere 1 Eylül 2016 tarihli olarak hazırlandığı belirtilen ihraç kararnamelerinin yaratmış olduğu depremin ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ının gelişen olayların sonrasında talimat vermesinin ardından Başbakanlık Müsteşarlığı ile Valilikler tarafından itiraz büroları oluşturulduğu öğrenilmişti.

Fakat getirilmiş olan itiraz hakkının, herhangi bir hukuki olarak dayanağının bulunmaması da kafaları karıştıran ayrı bir konu oldu. Gerçekleştirilen ihraç kararnamesinin ardından görevlerinden ihraç edilmiş olan savcı ile hakimlere bu duruma karşılık olarak itiraz hakkının dayanağı ise 673 sayılı KHK ile sağlandığı belirtilmekteydi.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde kamu personelleri için de buna benzeyen bir yeni düzenleme gerçekleştirilmesi yapılmıştı fakat, bu durum ile alakalı olarak herhangi bir düzenlemenin olmadan itirazların alınması kimi kısımlar için can sıkıcı bulunsa da, yapılan her türlü pis oyun içinde bulunan FETö TERÖR örgütüne karşı yürütülen bu operasyonları halk olumlu olarak karşılıyor.

Öte yandan, her zaman medya üzerinden gerçekleştirilen çağrılar sebebiyle, yapılan bu ihraç kararnamesinin ardından görevinden ihraç edilen 60 bin kamu personelinin bu duruma direkt olarak itiraz edecekleri belirtilmektedir. Medya üzerinden her türlü pisliği yaparak devleti bölmek isteyen, devlet kazançları ile ihanet içinde bulunanlarında gerekli cezaları almaları için tüm adımlar hızla atılıyor.

Bu süreç Çok iyi yönetiliyor!

Yapılan uzaklaştırmalar ile birlikte kişilerin itiraz etmeleri konusunda bile esneklik göstererek, haksız bir durumda kalınılmaması için gerekli tüm özeni gösteren hükümet yetkililerinin yaptıkları bu olumlu davranış bir kez daha ne kadar haklı bir çalışma yapıldığı yönünde izlenim veriyor. Her ne kadar iyi yönetilmiyor diye söz çıkarmak isteyen bazı ortamı karıştırmak isteyen guruh ise devlet ve milletin el ele olmasından ve ülkemizin hızla ilerlemesinden duyduğu rahatsızlığı bu şekilde ifade ederek göstermek istiyor.

Görevden uzaklaştırılanlar da itiraz edecek!

Görevden uzaklaştırılmış olan kamu personelleri de ihraç edilen diğer kamu personelleri gibi bu karara itiraz etme hakkına sahiptirler. Yapılacak tüm uygulamalarda hak ve hukukun gözetildiğinin açık ve şeffaf bir biçimde ortaya koyulması ise hükümet için bir artı puan daha getiriyor.

About admin

Check Also

VGM Burs Sonuçları

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs desteği veren Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018-2019 eğitim dönemi için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super