KYK Yurt Kaydının Silinmesi

Öğretim yılının başlaması ile birlikte yurtlarda kalacak veya yurtlardan ayrılarak ayrı ev açmayı düşünen birçok öğrenci bulunuyor. KYK Yurt Kaydının Silinmesi işlemleri bu tür durumlarda yapılıyor.  Belirli dönemlerde değişiklik veya nakil gibi işlemlerden dolayı KYK yurtlarında kalan öğrenciler yurttan kaydını sildirmek zorunda kalabiliyorlar. KYK yurtlarında kayıt silme işlemleri nasıl yapılıyor? KYK kaydını sildirmek isteyen öğrenciler yurda bizzat gitmek zorunda mı? Detayları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kyk Yurt Kaydının Silinmesi İşlemleri

Genellikle ve tecrübelerle sahip olunan uygulamalara göre ilk sene KYK yurdunda kalan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ilerleyen senelerde gerek başka bir şehre kayıtlarının alınmasından gerekse farklı üniversitelere geçişlerinden dolayı yurttan ayrılmak zorunda kaldıkları biliniyor. KYK Yurt Kaydının Silinmesi için bulunduğu şehirde ev açan öğrencilerde var tabi ki.  Yurt kaydını sildirmek için yapılacak işlem ise kişinin dilekçe yazması ile mümkün oluyor. Dilekçe için yurtların hazır şablon halinde bulunan boşlukları doldurmaları yeterli oluyor. Dilekçe içinde yer alan boşluklara kendi bilgilerini yazarak müracaat etmeleri yurttan ayrılmak için yeterli değil. Yurttan ayrılma dilekçesinden sonra yurt yetkilileri tarafından yapılacak kontrolleri de tamamlamak gerekiyor.

Yurttan Ayrılma Dilekçesi

KYK yurdunda kalan öğrencilere verilen yastık, yorgan vs. gibi malzemeler giriş kayıtlarında kişilere zimmetli olarak veriliyor. KYK Yurt Kaydının Silinmesi işlemi yapılırken bu tür eşyaların sağlam ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Yurt girişinde alınan depozito bu tür malzemelerin sağlam ve eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde kişiye geri ödeniyor. Ancak herhangi bir eksik söz konusu olur ise peşinen alınan depozitodan düşümü yapılıyor.

KYK Yurt Kaydı Sildirme Dilekçesi

 

Halen ………………………….. Yurdunda ………… Katta …… nolu odada kalan öğrencinizim. ……………… Üniversitesine yatay geçiş yapmamdan dolayı. ( Buraya yurttan ayrılmak istediğimden dolayı da diyebilirsiniz) yurttan kaydımın silinmesini istiyorum.

Aşağıda verdiğim bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum. Depozitomun tarafıma iade edilmesi hususunu ;

Arz ederim. Tarih

Sağ altına ad, soyad, tc numarası ve imza atınız.

Sol altına ise Banka adı, hesap sahibi adı ve iban numaranızı yazınız.

 

KYK Yurdunda Depozito İade Süresi

Şayet yurttan ayrılmak için dilekçe vermez ve devamsızlıkla kaydınızı sildirmeniz durumunda, sizden alınan depozitolarınız geri iade edilmeyecektir. Depozitoların geri ödenme süreleri yaklaşık 4 haftalık zaman diliminde yapılmaktadır. KYK Yurt Kaydının Silinmesi için bizzat dilekçe ile müracaat edenlerin ödemeleri en geç iki hafta içinde ödenmektedir. Yurtlara göre farklılık gösteren bu uygulamalar için yurt yetkililerinden net bilgi alabilirsiniz.