Home / Eğitim / Kyk yurt Yemekleri
Kyk yurt Yemekleri

Kyk yurt Yemekleri

Her ne kadar öğrenciler tarafından merak edilen bir konu olarak bilinse de Kyk Yurdu Yemekleri nasıl güzel mi? Sorusunu aslında ebeveynlerde çok merak ediyor. Çocuklarının yurtta ne tür yemekler yediği, nasıl bir ortamda oldukları konusunda tabi ki merak içinde olmaları da normal. KYK Yurtlarında yemek sistemi yurdun yapısına göre değişiklik gösterebiliyor.

     Kyk Yurt Yemekleri hakkında yapılacak yorumlar bilindiği üzere kişiye göre değişim gösterebilir. Yurtlar hakkında en çok merak edilen konuların başında yemekleri gelmektedir. Kimi yurtlar beslenme için yapılan programlarda öğrencilerden imza alarak hizmet verse de, son dönemlerde özellikle yeni yapılan yurtlarda öğrencilerin parmak izi ile yemeklerini yediklerini söyleyebiliriz. Kyk Yurt Yemekleri hakkında bilinen ortak özellik fiyatları konusundadır. Birçok yurt içinde Sabah Kahvaltısı 3,50 TL, Akşam yemeği ise 7,50 TL olarak hesaplanıyor. Günlük olarak yemek parası 11,00 TL olarak bilinir.

Kyk yurt Yemekleri

     Yurtlarda yemekler yönetimin anlaşmış olduğu ve ihale üzerinden kazanan firma ile anlaşmalı olarak veriliyor. Günlük olarak hazırlanacak yiyecekler yine firma tarafından belirlenen menüler ile sunuluyor. Kahvaltılarda veya akşam yemeklerinde öğrencilere verilen yemekler ortalama olarak günlük 2 farklı çorba çeşidi, 4 farklı yemek çeşidi, salata seçenekleri ve içecekler ve değişik alternatifli hazır gıdalar ile sunuluyor.

    Kyk Yurt Yemekleri devlet güvencesi ile yapıldığı için devamlı olarak denetim altında tutuluyor. Her yurt için ayrı olarak hizmet veren aşçılar, yemek dağıtıcıları ve şef ile birlikte yemekler dağıtılıyor. Genel olarak yemeklerin titiz ve lezzetli olduğu biliniyor.

Kyk Yurt Yemekleri Seçenekleri

    Kyk Yurt Yemekleri hakkında başta söylediğimiz gibi günlük harcamalar 11,00 TL gibi bir rakama ulaşıyor. Bu tür alımlar aylık hesaplanarak alınıyor. Benim günlük harcamam 11,00 TL ben bunu sabah kahvaltısında harcayacağım veya bu yemeği akşam yiyeceğim gibi bir seçenek yok. Kişilere göre hazırlanan yemekler o gün içinde servis ediliyor. Yemeklerin lezzetli ve temiz bir şekilde olduğunun da bilinmesi gerekir. Meyve tabakları ile günlük olarak yemeklerden sonra verilen ikramlarda alınan ücretlerin içine dahil. Kyk Yurt Yemekleri konusunda merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

About admin

Check Also

Kral FM

Kral FM Arabesk müzik kategorisinde Türkiye’nin lider radyoları arasında sayılan Kral FM, arabesk müzik severlerin …

One comment

  1. Kyk yurt yemeklerinin kalitesi idare eder ne yalan söyleyim ne iyi ne de kötü. Esas sıkıntı şu ki, kyk yurdunda kalan hemen herkese kyk bursu değil kyk kredisi çıkmış. E zaten KYK yurdunda kalan kişinin ekonomik durumu zaten kötü, peki bu kyk bursları kime çıkıyor arkadaş? ht buradan okuduğum bilgilere göre ben de kyk bursu için itiraz edeceğim. Herkese çıkıyor da bana neden kyk bursu çıkmadı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super