Sözleşmeli Memur Alımları Kadro Alımını Etkiler Mi?

Sözleşmeli Memur Alımları Kadro Alımını Etkiler Mi?

Son dönemlerde bütün kurumların özellikle Sözleşmeli Memur Alımları ilanlarından sonra kamu kurum ve kuruluşlar için yapılacak olan memur alımları konusunda farklı sorular meydana gelmeye başladı. Bütün kamu kurumlarında şu an için yapılan alımların Sözleşmeli Memur Alımları ile alakalı ilanlar olmasından dolayı insanların aklına Kadrolu Dönem Sona mı Eriyor? Sorusunu sormaya başladı. Atamalar yapılırken yapılan sınavlar ile mülakata girmeye hak kazanan adayların birçoğu işe alımlar için ilk öncelikle Sözleşmeli Personel Alımları yöntemi ile işlerine başlatılıyor.

Orman ve Su İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı gibi birçok kurumun yapmış olduğu son dönem sınavlarda Sözleşmeli Memur Alımları yapıldığı görülüyor. Esasen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışacak personelin ilk öncelikle bu şekilde bir düzenleme işe alınması son derece mantıklı. Öyle eskisi gibi at kendini memuriyete sonra yan gel yat devri bitecek. Sözleşmeli Memur Alımları ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev alarak işe başlayanların gösterdikleri ve yaptıkları icraatlar göz önüne alınmış oluyor. Sorunlu personel olması durumunda ise sözleşmelerdeki maddelere istinaden üzerine düşen yükümlülüğü getirmeyenlere gerekli müdahaleler yapılabiliyor. Kamu kurum ve kurumları için yapılacak personel alımlarındaki iş yeteneği, liyakat ve sadakat gibi kavramların daha gün yüzüne çıkması sağlanabilir.

sozlesmeli-memur-alimlari

Sözleşmeli Memur Alımlara Nasıl Yapılıyor?

Bakanlıkların şu zaman içinde yaptıkları tüm alımlanda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddelerinde imkan tanıyan Sözleşmeli Memur Alımları sayesinde birçok insan iş ve aş sahibi oluyor. 2017 yılı itibari ile sınavlarda başarılı olan personellerin birçoğu ise yapılan mülakatlar ile iş başı yapabiliyor. Uzman yardımcısı olarak sınava girerek iş konusunda deneyimsiz bir kitlenin artık bu tür oyunlar ile kadrolu eleman olarak işe başlama devri bitirildi. Sözleşmeli Memur Alımları ilerleyen dönemlerde Belediye, Spor müdürlükleri gibi alanlarda da hızla personel alımına imkan tanıyacağı benziyor. Kadrolu alımlar için belirli bir sayı ve kıstas gerekirken, Sözleşmeli alımlarda iş potansiyeline göre personel ihtiyacının giderilmesi karşılanıyor. Sözleşmeli Memur Alımlar için şu an kurumlar belirli bir ilan ile sınav açarak alımları gerçekleştirebiliyor. Hani kurumların bu tür ilanlar verdiğini görmek için SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMLARI konusunu inceleyebilirsiniz.

Sözleşmeli Memur Alımları Kadrolu Alımları Bitirir mi?

Sözleşmeli Memur alımları sayesinde kurum ve kuruluşlarda hizmet veren personelin daha sonradan kadroya aktarılması işlemleri yapılıyor. Son dönemlerde çok dillendirilen mülakat sınavları yeni bir uygulama gibiymiş diye sunanlar olsa da, önceki dönemlerde de tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışacak personelin mülakat sınavları yapılıyordu. Mülakat konularının seçimleri ve hangi konularda ne tür mülakatlar yapılacak sorusu da, yine makamların belirlemesi gereken bir durumdur. Eskiden beri devam eden yaygaralar ve dedikodular için mülakatların yapılmasındaki uygulama kriterlerinin belirlenmesi en iyisi olacaktır.

Ülkemizde şu an için yapılmakta olan Sözleşmeli Memur Alımları için sitemizden güncel ve günlük olarak tüm ilanlar yayınlanmaktadır. Memur alımları, işçi alımları gibi birçok Kamu kurum ve kuruluşun ilanlarının yanı sıra Özel sektör içinde yapılan personel alımlarını da yine hesaplimemur.com sitesinden takip edebilirsiniz.