Orman Ve Su İşleri 17 Sözleşmeli Memur Alımı Yapıyor

Orman Ve Su İşleri 17 Sözleşmeli Memur Alımı Yapıyor

Orman ve Su İşleri yaptığı ilan ile 17 Sözleşmeli Memur Alımı yaptığını duyurdu. Hazırlanan ilan içinde 1 İnşaat Teknikeri alınırken 16 Büro Personeli alımı yapacağını duyurdu. Devlet Memurları kanununda belirtilen maddelere istinaden yapılan duyuruda ise KPSS puanına göre alım yapacaklarını bildirdiler. Kurumun internet sitesinden yayınlanan özel tanıtım haricinde yapılan Devlet Planlama sitesindeki ilana şimdiden birçok kişi başvuru yapıyor. 13 Ekim ile 18 Ekimde yapılacak olan başvurular sonrasında ise alımlar başlayacak. Çoğunlukla Ankara’da bulunan bürolarına personel alımı yapacağını duyuran Orman ve Su İşleri Başkanlığının memur alımları için yaptığı sözleşmeler ise aşağıda bulunduğu gibi olacak.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ile birçok farklı kurumun yaptığı Sözleşmeli Memur Alımları için açılan ilanlar arasında yer alan Orman ve Su İşleri Başkanlığının, iş alımları için pozisyon belirlemesinde en fazla alımı Ankara ili için yapacağı anlaşıldı.

Sözleşmeli Memur Alımları için Aranan Genel Şartlar

  • 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Son müracaat tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamak. (17.10.1987 tarih ve sonrasında doğmuş olmak.)
  • Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Sözleşmeli Memur Alımları İçin Başvuru Şekilleri

Adaylar Orman bakanlığının sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak online olarak gönderecekler. 13 Ekim 2016 – 18 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular bugünden itibaren başladı.

Yazılı ve sözlü sınav için hak kazanan adayların açıklamaları yine sitemizden yapılacaktır. Net bilgiler için Orman ve Su İşleri Başkanlığının Sözleşmeli Memur Alımları ilanlarını takip edebilirsiniz. Yapılan sınavlardan sonra alımlar için sözleşmeler hazırlanarak kazanan adaylara iletilecektir. Sözleşme kurallarını ihlal edenlerin tek taraflı fesih hakkı yine kurum için bulunuyor. Sözleşme kuralları için Sözleşmeli Memur Alımları bölümündeki özel şartnameleri okuyabilirsiniz.