ORDU MERKEZDE ÖZEL BİR MEKAN ” EREN MARKET “

 

Ordu ili ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ve Karadeniz’e kıyısı olan bir şehrimizdir. ilin güney tarafından Tokat ve Sivas illerine, batısında Samsun iline, doğusunda Giresun iline komşudur. 1920 yılında Trabzon iline bağlı iken ayrılmış ve 4 Nisan 1920 yılında il statüsüne geçmiştir. Son ayarlamalar ile birlikte Ordu ili Büyük şehir statüsü ile son şeklini almıştır.
      Bu küçük tanıtımdan sonra Ordu ilinin güzellikleri, yeşili ve doğası ile farklı bir şehir havası içinde olduğunu söylemek mümkün olabilir. Ordu’nun güzellikleri hakkımda yazıları daha sonra paylaşacağım için size şimdi Ordu ilinde benim dikkatimi çeken özel bir mekanı tanıtacağım. Bu mekana her geldiğimde kendimi yıllar içerisinde geri gider olarak buluyorum. O çocukluğumuzun verdiği masumiyeti kazandığınızı bir düşünün, İşte bu mekana her gelişimde hem bugünün şartları ile bol çeşit altında alışveriş imkanı, hemde o eski mahalle bakkallarımızın o kendine özgü, sevimli duruşu ile çok mutlu oluyorum. Neyse ismini Soy isminden alan bu büyük market EREN MARKET. Sahibi hakkında bilgi vermeyeceğim, çünkü anlatarak bilgi sahibi olmanızı istemiyorum, kendisi ile bizzat gidip tanışın, müşterilerine karşı saygısını, sevgisini siz kendiniz ölçün. hemde biraz meraklanmanızı istiyorum. Market içerisinde bulunan ürünlerin günlük takibi, mekanın o güzel hazzını bizzat bu market sahibi kardeşim tarafından yapılıyor.
Hem kaliteli hemde benim için Ordu ilinin en ucuz marketi diyebilirim. Marketin manav reyonu ile günlük taze sebze ve meyveler dalından koparılmış gibi, ara sıra kendi çapında yapmış olduğu kampanyalar ise marketin dev marketlerle yarışı arasında onu ilk sıraya çıkarıyor. Eren Markette bulunan ürünlerin ucuzluğu diğer marketler ile karşılaştırıldığında öyle pek hafife alınacak gibi değil, tam bir memur ve işçi dostu. Emeklilerin bile gelerek alışverişlerini yaptığı, yorulduklarında kapı girişinde bulunan alanda ( Yine bu kardeşim tarafından özel hazırlanan ) dinlenme mekanları ile göz dolduruyor. Ordu nun Akyazı Mahallesi Ahmet Cemal Maden sitesinin karşı köşesinde yerini alan bu market, herkes tarafından sevilmekle birlikte tüm müşteriler arasında hizmeti ile saygısınıda kazanmış durumdadır. Allah bu kardeşimin işlerini hep böyle başarılı, hayatının her anını boş geçirmeden ailesi ile birlikte yaşamayı nasip etsin. Tam bir aile şirketi olan Eren Market, sizleride ailesine katarak günden güne büyümeye devam edecektir. E hadi gidip bir çayını içelim.