Üniversite Personel Alımları

Personel Alımları için son gün olarak belirlenen ekim ayında birçok üniversite Personel Alımları yapacak. Personel Alımları için hazırlanan genel şartlar arasında ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında farklı olarak bazı şartlar değişim gösterebiliyor. Lisans mezunu, Lise mezunu veya eski hükümlüleri de kapsayan birçok iş başvurusu sonrasında yeni alımların da devam edeceği bildiriliyor. Üniversitelerin Personel Alımları için yapılacak şartnamelerde ise ALES’ten en az 70 puan almış olmak şartı da bulunuyor. Ancak belirtilen kadrolara göre bu şart değişiklik gösterebilir.

Personel Alımları içinde Ormancılık, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Hemşirelik, Beslenme ve Elektrik bölümü mezunların bulunduğu ayrı bir kadroda mevcut. Yardımcı Doçent ve Profesör alımları için hazırlanan özel akademik Personel Alımları ise Artvin Çoruh Üniversitesi ilanları arasında yer alıyor.

Üniversitelerin yapılan personel alımlarında ise istenen belgelerin ortak özellikleri Müracaat Formu, Resim ve özgeçmişlerini anlatan CV’lerden oluşuyor. Başvuruların yapılması ise bizzat yerinde yapılan müracaatlardan olması gerekiyor. Üniversite Personel Alımları için hazırlanacak müracaatlar posta veya internet yolu ile kabul edilmiyor. Hangi Üniversiteler ne kadar personel arıyor?

Üniversite Personel Alımları

Artvin Çoruh Üniversitesi 7 Akademik Personel Alacak

Gazi Üniversitesi 52 Akademik Personel Alacak

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 7 Akademik Personel Alacak

Hacettepe Üniversitesi 1 Akademik Personel Alacak

Marmara Üniversitesi 11 Akademik Personel Alacak

Kırklareli Üniversitesi 1 Akademik Personel Alacak

Marmara Üniversitesi 20 Akademik Personel Alacak

Namık Kemal Üniversitesi 38 Akademik Personel Alacak

Gümüşhane Üniversitesi 7 Akademik Personel Alacak

Akdeniz Üniversitesi 3 Akademik Personel Alacak

Amasya Üniversitesi 1 Akademik Personel Alacak

Hitit Üniversitesi 3 Akademik Personel Alacak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 1 Akademik Personel Alacak

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 6 Akademik Personel Alacak

 

Personel Alımları için Gerekli Belgeler

Hacet tepe Üniversitesi gibi birçok farklı üniversite de yine kendi bünyelerinde görevlendirmek üzere Araştırma Görevlisi alacakları için ilanları hazırlamış bulunuyor. Personel Alımları için hazırlanan özel bültenlerde Araştırma görevlileri için hazırlanacak müracaatlarda kişilerin dilekçeleri, öz geçmişleri ve başvuru formlarının hazır edilmesi isteniyor. Gerekli tüm bilgileri ve başvuru şartlarını Üniversitelerin kendi İnternet sitesinde bulunan duyurulardan takip edebilirsiniz.