T.C. Devlet Demiryolları 108 İşçi İşe Alacak

T.C. Devlet Demiryolları 108 İşçi İşe Alacak

İş Kur üzerinden yapılacak olan başvurular dahil olmak üzere T.C. Devlet Demiryolları bünyesinde çalıştırılmak üzere çeşitli illerde görevlendirilmek için 108 işçi alımı yapılacağı bildirildi. İş başvurusunda bulunan adaylar için yapılacak işgücü potansiyelinin yanı sıra hangi kadrolara ne şekilde iş alımı yapılacağı açıklandı.

İş Alımı Yapılacak Kadrolar

  • Makinist Tren (Makinist İşçiliği)  41 kişi
  • Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü 13 Kişi
  • Tren Teşkil İşçiliği 34 Kişi
  • Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı (Yol Bakım Onarım İşçiliği)  16 Kişi
  • Elektrikçi (Genel) – (Elektrikçilik)  4 Kişi

Olmak üzere Türkiye genelinde çalışacak üzere toplam 108 işçi alınacağı bildirildi.

Müracaat yapacak olan kişiler, işe alımlar için ilan edilen iş gücü taleplerinden sadece birine müracaat yapabilirler

Müracaat Yapacaklarda Aranılan Kriterler

1- ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” gereğince adayların 2014 yılı KPSS den en az 60 puan alması,

2- Son başvuru tarihi itibariyle ilanda belirtilen bölüm ve programlardan mezun olması,

3- Halkapınar Gar, İskenderun Gar, Çatalağzı Gar Müdürlüklerine alınacak Makinist (Tren) İşçiliği için başvuracakların, Tren Makinisti (Seviye 4) Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : Türkiye genelinde ilan edilerek yapılan iş gücü taleplerinde işçi alınacak ilde ikametgâh etme şartı aranmayacaktır.

Yapılacak Müracaatlar için İnternet sitesinden hazırlanan özel tanıtım filmleri, devlet demir yollarına ait kurumlara gidilerek konu hakkında net bilgiler alabilirsiniz. İnsan kaynakları bölümünde sizin için hazırlanmış olan başvuru bilgilendirme forumlarında hangi şartlar arandığı yazmaktadır.

T.C. DEVLET DEMİRYOLLARI HANGİ İLLERDE ALIM YAPACAK

demiryolu-isci-alimi1 demiryolu-isci-alimi2 demiryolu-isci-alimi3 demiryolu-isci-alimi4 demiryolu-isci-alimi5 demiryolu-isci-alimi6 demiryolu-isci-alimi7