Sahil Güvenlik Komutanlığı 9 Sürekli İşçi Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı 9 Sürekli İşçi Alacak

Sahil Güvenlik Kurumu’nun yapacağı işçi alımlarının diğer bir noktası ise Mersin oluyor. 26 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek personel alımlarında, sürekli olarak çalıştırılacak 9 işçiye ihtiyaç duyulmaktadır. Başvuruda bulunacak olan adayları ilgilendiren ve hangi pozisyonlarda alım yapılmasının istendiği konusunda resmi açıklama yapılmış durumdadır. Yapılan açıklama doğrultusunda, şu pozisyonlarda alımlar gerçekleştirilecektir.

  • Tornacı – 1 Kişi
  • Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni – 2 Kişi
  • Elektronik Teknisyeni – 3 Kişi
  • Deniz Motorları – Mekaniker – 2 Kişi
  • Polyesterci Tekne Ustası – 1 Kişi

Bu pozisyonlarda alım yapacağı açıklandıktan sonra, şimdi de adayların ne gibi özellikler taşıyor olması gerektiğine bakalım.

Kimler Başvurabilecek?

Öncelikli olarak adayların başvuru yapacağı son tarih 4 Kasım’dır. Bu tarihe kadar adayların KPSS sonuç belgeleri ile birlikte İŞKUR merkezlerine giderek başvurularını yapmaları gerekmektedir. Kalifiyeli eleman arayışında olan Sahil Güvenlik Komutanlığı, işe alacağı kişilerin Meslek Liselerinden mezun olmaları ya da üniversitelerin başvuru yapılacak bölümlerinden birisinden mezun olmalarını istemektedir. Bu şartı tamamladıktan sonra adayların başvuruları değerlendirilecektir. 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı esası ile yapılacak bu alımlarda, 60 puan barajı uygulanacak ve adayların başvurularındaki eleme usulü de, adayların puanlarına bağlı olarak yapılacak.

Adayların başvuruları olumlu bir şekilde sonuçlansa dahi, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak mülakatlarda, adayların ihtiyaç duyulan özelliklerde olmaması durumunda, başvuruları geçersiz sayılacaktır. Kısacası, seçilen kişilere temel bilgilere dayalı, uygulamalı bir mülakat yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı 9 sürekli işçi alacak adlı haberimizde, adaylara yapmamız gereken bir hatırlatma da bulunmaktadır. Resmi bildiride de belirtildiği üzere, Polyesterci Tekne Ustası pozisyonunda başvuru yapacak kişiler, lastik botların bakım ve onarımlarında çalıştırılacak bilgisi yer almaktadır. Bundan dolayı adayların başvuruları sırasında bu durumu dikkate almaları gerekmektedir.