Milli Savunma Bakanlığı 14 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı 14 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığının açtığı ilan ile birlikte Eskişehir’de bulunan 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığına “ Terör Olayları nedeni ile malul sayılmayacak şekilde yaralanan” kişiler için işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Daimi işçi alımları için gerekli şartların açıklanması ise kurumun kendi internet sitesinde net olarak bulunuyor. Toplamda 14 kişi için açılan ilanlara başvuru süresi 21 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek.

İşçi Alımları İçin Aranan Şartlar

  1. 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığına (ESKİŞEHİR) aşağıda belirtilen mesleklerde TMSY statüsünde aşağıda belirtilen miktar kadar kura ile daimi işçi alımı yapılacaktır.
  2. İlan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik’in 6 (5) maddesi gereğince il düzeyinde verilmiş olup, ilana ESKİŞEHİR il ve ilçelerinde ikamet edenler başvuruda bulunabilecektir.
  3. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Türkiye İş Kurumu İl Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.
  4. Başvuru yapanlar arasından aday listelerinin belirlenmesi işlemi için 11 Kasım 2016 tarihinde saat 15.30’da 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığında (ESKİŞEHİR) noter kurası yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir.
  5. Noter kurası sonucu nihai listede yer alan adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince sınava tabii tutulacaktır.

Kadro Detayları

                Terör olaylarından yaralanan kişilerin öncelikli olarak işe alım yapılacak olması, ilanda vurgulanan en önemli detaylandırma. Bu sayede alınan karar çok sevindirici. Yaralı ve iş bulamayan ve terör sebebi ile zarar görmüş kişiler için açılan bu ilanı elimizden geldiğince duyurmaya çalışalım.

6 Aşçı

Aranan Şartlar: En az eğitim seviyesi İlkokul, En fazla eğitim seviyesi Lise ve Dengi Okul Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu veya Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Aşçı Belgesi / Ustalık Belgesine sahip olmak

4 Aşçı Yardımcısı

Aranan Şartlar: Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Aşçı Yardımcısı Belgesi / Kalfalık Belgesine sahip olmak

 4 Bulaşıkçı-Sofracı

askeri-isci-alimi