Home / Güncel Haberler / Elektrik Borçlarına Af Geliyor

Elektrik Borçlarına Af Geliyor

Elektrik Borçlarına Af Geliyor

Tedaş yeni bir yapılandırma ile birlikte 3 milyar lira seviyesinde bulunan alacaklarını yapılandırma kararı aldığını açıkladı. ülkemizde elektrik faturası borcu bulunan kişilerin toplamda 3 milyar lirayı aştığını belirten yetkililer, son dönemdeki ekonomik olumsuzluklardan etkilenen kişilerin yüklerinin hafifletilmesi ve ödemelerin yeniden yapılandırılarak ödemeleri konusunda bir adım attıklarını belirttiler.

TEDAŞ YAPILANDIRMAYA GİDİYOR

Alınan karar ile birlikte ülke çapında bulunan 3 milyar liralık alacak için yapılacak olan yapılandırmalar için, birçok kişinin milyarlık faturalarındaki tüm faiz indirimleri ve toplu faiz silinmesi söz konusu oluyor. Geri ödemelerin taksitli bir şekilde sağlanması için yapılan özel kararın uygulanmaya başlayacak.

Yapılan araştırmalar ile en çok elektrik borcunun bulunduğu kısım Kaçak Elektrik kullanımının yoğun olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile eş güdümlü olarak açıklamalarda bulunan Maliye Bakanlığı gerekli düzenlemeler için hazırlık içinde olduklarını belirttiler. Hazırlanan taslak içinde gerek tarımsal sulama alanlarında bulunan büyük kurumların ve fabrikalarında başında olduğu bu büyük kampanyadan belediyeler de yararlanacak.

 

About admin

Check Also

VGM Burs Sonuçları

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs desteği veren Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018-2019 eğitim dönemi için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super