Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

2016 yılı içinde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı 8 Ekimde tamamlanmıştı. Sonuçlar şu an için Milli Eğitim Bakanlığının web sitesinden yayınlanıyor. Sınava Girenler sınav bilgilerini belirtilen yerden kontrol edebilirler

EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Ehliyet sınavında artık stajyer sürü adaylarını dönemi başladı. Motorlu Taşıtlar Sürücü Stajyerlerinin sınavları 08 Ekim 2016 tarihinde yapılmıştı. Soruların hazırlıklarını tamamlanmasından sonra yapılan sınav sonuçları bugün açıklandı. 24 Ekim gecesi Saat 23.00 sıralarında yapılan bildiri ile birlikte artık herkes sınav sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden sorgulayarak kontrol edebiliyor.

 

Stajyer ehliyet Dönemi

Yapılan sına sonrasında sürücü adayları arasında Stajyer sürücü olarak 2 yıl yollara çıkabilecek kişiler, yasakları ihlal etmedikleri süre zarfında Trafik ve Tescil Şube Müdürlüklerinden hiçbir ücret ödemesi yapmadan normal ehliyetlerini alacaklar. İhlal edilmemesi gereken cezalar arasında ise 5 kez kırmızı ışık ihlalinde bulunmamak, 5 kere hız sınırlarını aşmamak, alkollü araç kullanmamak, yaralamalı veya ölümlü trafik kazaları meydana gelmesi halinde kusurlarının 75 ceza puanını doldurmayacak şekilde olması gerekiyor. Bunun için yapılacak sorgulamalar ile sizlerde ehliyet sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.