DSİ İşçi Personel Alım İlanı

Dsi’de İşçi Personel Alımı

Van Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü kapsamında Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü işçi personel alımı yapacağını bildirdi. Kayıtlar 21 Eylül 2016 itibari ile başlamış olup 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecektir.
Başvuru Şartları
Başvuru yapacak olan adayın en az 5 yıllık E tipi sürücü belgesinin olması gerekmektedir. Bu özel şartı ve herhangi bir kuruma başvurmak için gerekli olan genel şartları (sicilin temiz olması, erkekler için askerlik şartının bulunmaması gibi) sağlayan bireyler, ilanın yayınlandığı yerdeki İL/Şube müdürlüğünden ya da www.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. Talepte bulunan kuruma başvuran adaylar kurumun yazılı veya sözlü sınavından önce muhakkak gerekli belgeleri teslim etmiş olmalıdır (eğitim durumu belgesi, daha önceki iş tecrübesi bilgileri, öncelik durumu gibi belgeler). Belgelerini doğru şekilde getirmeyen, yanlış beyanda bulunan veya hiç belge getirmeyen bireylerin ismi listeden çıkarılır ve yazılı ya da sözlü sınava girmeye hak kazanamazlar. Eğer ki son müracat tarihi resmi tatil gününe denk geliyorsa bir sonraki iş günü başvurular kabul edilmek durumundadır.

Müracaatı Kabul Edilen Adaylar Ne Yapmalı?
Müracaatları kabul edilen ve işgücü taleplerine şartları uyan adayların tamamı yazılı ya da sözlü sınava girme işlemi için noter huzurunda kura çekimi ile işverene gönderilir. Kurada ismi çıkan kişiler artık yazılı ya da sözlü sınava girmeye hak kazanır ve sınav tarihleri ve yerleri işveren tarafından adaylara iadeli taahhütlü olarak bildirilir. Öncelikli adaylardan işverence sınava davet edildiği halde çok özel durumlar dışında sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi pozisyonunda işe yerleşen adaylar olursa, onların önceliği ortadan kalkar ve ikinci bir kez öncelik hakkından faydalanamaz.

Kura Çekimi
Müracaatı kabul edilen adaylar için noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi, 05.10.2016 tarihinde Saat 14’00 da DSİ 17 Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır.