Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama

Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama

Yapılan seçimlerin ardından bütün gözler hükumetin yapacağı Bedelli Askerlik açıklamalarına yönelik beklenti içindeydi. Bedelli askerlik yapmak isteyenler için yeni yeni açıklamalar günden güne geliyor. Tüm detayları ile 2018 Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama faiz oranları merak konusu uyandırmaya başladı.

Gençlerin büyük bir çoğunluğunu oluşturduğu bu meraklı kalabalık içinde en merak edilen soru ise Bedelli Askerliğin kaç gün olacağı ve bedelli ücretinin ne kadar olarak belirleneceği idi. Yapılan son açıklama Ak Parti Grup Başkan vekili Bülent Turan’dan geldi.

AK PARTİ’DEN BEDELLİ AÇIKLAMASI 

Bugün Ak Parti Grup Başkan vekili Bülent TURAN açıklamasında ” Bedelli Askerlik teklifi bugün Meclise sunuluyor. Bedelli için yaş grubunu 25 yaş olacağı, bedelli askerliğin ücretinin ise 15 Bin Tl. olacağı ön görülüyor” dedi.

Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama

Bedelli Askerlik için hali hazırda şu an için bankaların uyguladığı özel bir kampanya yok. Ancak kısa bir zaman içinde bedelli askerliğin açıklanması sonrasında bankalardan büyük bir kampanya başlayacağı şimdiden öngörülüyor. Gençlere yönelik yapılacak bu özel kredilendirmeler için bankaların hazırlık safhasında olduğu bilgileri ekonomi kulislerinde konuşuluyor. Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama için bankalar arasında en düşük faiz yine devlet bankası olarak bilinen Ziraat Bankasının olduğu biliniyor. Bireysel Kredi hesaplamalarında şu an için en uygun faiz oranı 1,63 ile Ziraat Bankasında ve Halk Bankasında olduğu görülüyor.

Bu hesaplamaya göre bedelli askerlik ücreti kredi hesaplaması; 

Yapılacak açıklama ile birlikte 15 Bin TL üzerinden yapılacak bir kredi hesaplamasına göre bankadan alınacak 48 aylık bir kredinin ödemesi aylık 484,66 TL olarak görülüyor. 

15 Bin TL Bedelli Askerlik Kredisinin Aylık Ödemeleri ;

12 Ay 15 Bin TL kredi çekilmesi halinde ödenecek aylık ücret ortalama  1.414,56 TL 

24 Ay 15 Bin TL kredi çekilmesi halinde ödenecek aylık ücret ortalama 789,12 TL

48 Ay 15 Bin TL kredi çekilmesi halinde ödenecek aylık ücret ortalama 484,66 TL

Bedelli Askerlik Kredisi İçin Aranan Şartlar

2018 Bedelli Askerlik ücretleri için hali hazırda bankalar tarafından yapılan özel bir kampanya şu an için mevcut değil. Ancak bankalar tarafından yapılan özel promosyon hesaplarını sitemizden takip edebilirsiniz. Bedelli Askerlik Kredisi için yapılacak tüm kampanyaları sizler için özel olarak takip edip bilgilerinize sunacağız.

Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar 

Bankalar tarafından verilen tüm kredilerde baz alınan en büyük özellik kişilerin haczi ve takibinin bulunmaması olarak bilinir. Bankaların yapacağı kredilendirmeler için kişilerin kesinlikle yasal takip içine girmemiş ve kara listede bulunan kişilerden olmaması önem taşıyor. Bankalar tarafından yapılacak kredilendirmelerdeki en büyük etken bu olacaktır. Bir çok banka kara listeden çıksalar dahi kişilerin kredi taleplerini olumsuz olarak bildirim yapıyorlar. Ancak yüksek ücret beyanı veya maaş bordrosu, kefil ve ipotek durumlarında bankalar kredilendirme şekillerini farklı yönde tasarruf yaparak kullandırım yapabiliyorlar. Bankalardaki şu an mevcut sistem içinde kredi notunun yüksek olması sizin için avantaj olacaktır. En az banka kredi notu olarak 1250 olarak belirleniyor. Birçok bankanın kredilendirmedeki en büyük sayısal çoğunluğu ise 1900 seviyelerinde olması gerekmektedir.

BANKA KREDİ NOTUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN