Anasınıfı Kayıtları Nasıl Yapılır?

Anasınıfı Kayıtları Nasıl Yapılır?

Okulların açılış tarihleri git gide yaklaşmaktadır. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı, 26 Eylül Pazartesi günü resmi olarak başlayacak. Bu tarihe kadar birçok veli, öğrencilerinin kayıtlarını tamamlarken, anaokulu ya da birinci sınıfa yeni başlayacak öğrencilerin hangi okula nasıl kayıt ettirileceği ise, şuan belirsizliğini korumaktadır. Çünkü ana sınıfına kayıt olacak öğrencilerde belirli üst yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı ise birçok özel ve devlet okuluna göre farklılık göstermektedir.
Bilineceği üzere anasınıfı zorunlu eğitime dahil edilmemiştir. Fakat öğrencilerin okul ortamına alışabilmeleri açısından birçok veli çocuklarını anasınıfına yazdırmaktadır. Hem devlet hem de özel okullarda bulunan anasınıflarında, çocukların yemekli ya da yemeksiz kayıt ettirilmeleri üzerine farklı fiyatlar da sunulmaktadır. Yarım gün ya da tam gün süren anasınıfı eğitimine kayıt yaptırabilmek için ise sizlerden bazı belgeler talep edilmektedir.

Kayıt İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Anasınıfına kayıt yaptırılacak olan öğrencilerin, 48 aylarını doldurmuş ve 66 ayı da geçmemiş olmamaları gerekmektedir. Bu aralıkta bulunan her öğrenci anasınıfına kayıt ettirilebilmektedir. Kayıt işlemleri sırasında ise sizlerden şu belgeler istenmektedir.
– Öğrencinin ve velinin nüfus cüzdanları
– Kayıt ettirilecek okulun şartlarına bağlı olarak nüfus kayıt örneği
– Çocukların aşı karnesi
– Öğrencinin vesikalık fotoğrafı
– Okuldan verilecek listeye göre kırtasiye malzemeleri
Bu belgeler ve araçların tamamlanıp, yaş şartının da tamamlanıyor olmasının ardından, ana sınıfı kayıtları kolay bir şekilde yapılmaktadır.