Acil Para Lazım Nasıl Bulurum

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum

Hayatın zor şartları altında birçok insanın acil nakit ihtiyacı olmakla birlikte herkesi bir telaş kaplar ve  Acil Para Lazım Nasıl Bulurum diye bir arayış içerisine girebilir. Acil nakit ihtiyaç bulmanın şu dönem için en kolay yolu tabi ki kredi almak olacaktır.Kredi kartından nakit çekimi gibi yöntemlerle günü geçiştirmekte bu yöntemlerden bir tanesidir. Ancak acil nakit arayışı içinde olanların bu tür imkanları yoksa o zaman farklı birçok yönteme başvuranlar oluyor. Yapılan bu yöntemler sonucunda kişiler daha fazla zarar getirdiğinin farkında oluyor belki ama yapacak bir şey olmadığından bu yöntemleri uygulamaya başlıyorlar.
Acil Para Lazım Nasıl Bulurum diye bir arayış içinde olanların birçoğu yapacakları ilk yöntemin ise elinde olan bir yatırım aracının bozumunu gerçekleştirecektir. Özellikle altın, yatırım fonu veya bankada faizli bulunan parasının çekimi gibi yöntemleri yaparlar. Acil nakit ihtiyacını karşılamak için bu yöntemlerden bir tanesi bile bulunmayan kişi ne yapar? Acil Para Nasıl Bulunur? Bir anda çıkabilen acil durumlar için yapılacak ilk iş insanların menkul ve gayrimenkullerin satımı ile para bulma yöntemine yönelmeleri oluyor. İhtiyacın durumuna göre acil satışlarda yapılan düşün fiyat belirlemesi ile kişilerin zarar etme olasılıkları çok yüksek, fakat acil durumlarda bu hesaplamalar fazla düşünülmüyor. Peki, menkul ve gayrimenkulü olmayan kişiler ne yapacak? Bu tarz bir ihtiyaç karşısında yapılacak birkaç işlem mevcut ancak kişinin sosyal ekonomik durumu yine ön planda bir pozisyon ile açığa çıkabiliyor.

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum

Kişilerin gündelik hayat içinde para bulmaları için gayrimenkul veya menkul satışı yok ise, Kredi çekebilme imkanlarının önü kapalı ise yapılan işlemler arasında ( Bozdurma ) tabiri kullanılan yönteme başvurdukları biliniyor. Acil Para Lazım Nasıl Bulurum telaşı içinde olan kişilerin yaptığı bu yöntem şu şekilde gerçekleşiyor. Kişi ilk önce para edecek bir malı satın alıyor. Mesela Cep Telefonu, Laptop, Bilgisayar gibi hemen satışı yapılabilecek bir metayı kullanıyor. Elden taksitli satış yapan yerlerden bu malı alarak hemen satışa sunuyorlar, daha sonra bu aldıkları ucuz bir fiyata ikinci el satışı alan kişilere veya ihtiyaç sahiplerine satarak nakit ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Kimi zaman bu yöntem ile yarı yarıya fiyat zararı görebilen kimseler, ihtiyaç sahiplerini bulduklarında daha uygun bir bütçe ile bu açıklarını kapatabiliyorlar. Ancak bu şekilde kullanılan yöntemi fazla abartarak yapmak kişilerin daha büyük sıkıntılar içine girmesine neden olacaktır. Bu yöntemi yapacak kişilerin çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Akraba veya arkadaşlardan borç bulma işlemleri artık geçmişte kalan gelenek olduğu için insanların bu yönde bir eğilim ile nakit ihtiyaçlarını karşıladığı bir gerçektir.

(e-YDS 2018/10) BAŞVURU
04 EKİM 2018