Açık Öğretim Fakültesi Yeni Dönem

Açık Öğretim Fakültesi’nin ek yerleştirmelerinden faydalanmak ya da mevcut kaydını yenilemesi gereken kişiler için tarihler geldi. Açıklanan resmi tarihlere göre ek yerleştirmeler 19 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kayıt yenilemek isteyen kişiler için de 26 Eylül Pazartesi günü sistem açılacak ve 7 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bu süreç boyunca adaylardan istenen bazı kayıt belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeler ile Anadolu Üniversitesi’nin kayıt sistemindeki başvurular, öğrencilerin kayıt işlemleri için yeterli olacaktır.

Kayıtlarda İstenen Belgeler

Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt olacak kişilerin öncelikli olarak internet üzerinden yapılan başvurunun çıktısını almaları gerekmektedir. Bunun beraberinde kişilerin kayıt bürolarında bulunan formları doldurmaları, bu formlara da istenen sayıda fotoğraflarını yapıştırmaları gerekmektedir. Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan diğer belgeler ise, Öğrenim Belgesi, Öğrenci Bilgi Formları ve Askerlik Belgesi. Bu belgeleri tamamlayan kişiler hem açıköğretim kayıtlarını gerçekleştirebilecek hem de kayıtlarını yenileyebilecekler.

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Tarihleri

Kayıtlarını tamamlayan kişiler, güz dönemi derslerine kısa bir sürede başlayabilecekler. Bununla birlikte düz döneminin ara sınavları 26 Kasım ve 27 Kasım tarihlerinde yapılacak. Güz dönemi, dönem sonu sınavları da 14 Ocak ve 15 Ocak tarihlerinde yapılacak. Bahar dönemi ara sınavları 15 Nisan ve 16 Nisan, dönem sonu sınavları ise 27 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılacak. 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda tek ders sınavlarına girecek adaylar için de sınav tarihleri 15 Temmuz olarak sisteme girilmiş durumdadır.